سوالات متداول

پرسش و پاسخ های متداول

 
آیا موسسه کلاس های آخر هفته هم دارد؟
بله موسسه کلاس های آخر هفته هم دارد تا اگر افرادی به علت شرایط خاص شغلی و تحصیلی امکان شرکت در کلاس های در طول هفته را ندارند، بتوانند با خیال راحت آخر هفته را برای شرکت در کلاس ها انتخاب کنند.
لازم به ذکر است در حال حاضر به علت وجود شرایط حساس کنونی(کویید-19)، برگزاری کلاس های آخر هفته فقط به صورت خصوصی و نیمه خصوصی انجام میشود. سلامت زبان آموزان گرامی و اساتید عزیز و کادر موسسه برای ما در درجه ی اول الویت قرار دارد. در صورت تمایل میتوانید در کلاس های عمومی آنلاین ما شرکت نمایید
.
آیا کلاس ها فقط به صورت عمومی برگزار میشود؟ یا خصوصی هم دارید؟
کلاس ها هم به صورت خصوصی هم به صورت عمومی برگزار میشود. اما به علت وجود شرایط حساس کنونی (کووید-19)، بیشتر کلاس ها خصوصی و نیمه خصوصی برگزار میشود تا با حداقل تعداد و رعایت فاصله ی اجتماعی بتوانیم در بهبود اوضاع جامعه و حفظ سلامت زبان آموزانمان بکوشیم.

آیا تصحیح اسپیکینگ و رایتینگ TPO هم دارید؟
بله.در صورت تمایل میتوانید با موسسه تماس گرفته و استعلام بگیرید؛ در صورت وجود زمان آزاد از مصحح های مد نظر تیم تصحیح، میتوانید برای هر دو مهارت (اسپیکینگ و رایتینگ)، پکیج های تصحیح خریداری فرمایید.
​​

آیا امکان برگزاری کلاس ها در منزل و یا محل کار میباشد؟
بله، اگر این موضوع جهت فراهم شدن شرایط آسان تر و رفاه زبان آموزان باشد، امکان برگزاری کلاس ها در منزل و محل کار وجود دارد. شما میتوانید با هماهنگی موسسه و بررسی کلاس ها و زمان های خالی اساتید این شرایط را برای خود مهیا کنید. اما به صورت کلی، به علت عدم وجود امکانات کافی، ابزارهای کمک آموزشی لازم و ... ما تاکید به برگزاری کلاس ها در محل موسسه داریم. زمانی که زبان آموز از محیط منزل یا محل کار که هر روز به نحوی با آن سر و کار دارد خارج میشود و وارد یک محیط تازه با یادگیری های جدید میشود، دیگران را میبیند و با آن ها ارتباط برقرار میکند، ناخوداگاه انگیزه ی بیشتری برای خواندن زبان انگلیسی پیدا میکند.
لازم به ذکر است این امکان فقط برای دوره های جنرال وجود دارد. 

برای شرکت در کلاس ها(خصوصی و عمومی) باید چه کاری انجام دهم؟
در ابتدا شما باید تعیین سطح بشوید. فرقی ندارد که  قبلا خیلی کلاس رفتید اما فراموش کرده اید، اصلا کلاس نرفتید یا سطح بالایی دارید. شما در ابتدای کار توسط متخصصین مرکز آموزشی حدادیان تعیین سطح میشوید، تا هم خودتان هم متخصصین ما از سطح شما، نقاط قوت و ضعفتان باخبر شوند. سپس تعداد جلساتی که نیاز هست داشته باشید و نقشه ی راهتان مشخص خواهد شد. شما میتوانید در کنار تعیین سطح رایگان از ما به عنوان هدیه، مشاوره ی رایگان هم دریافت کنید. این مشاوره به روشن شدن مسیر آینده شما کمک شایانی کرده و آن را هموار می سازد.

اگر بخواهیم شما برایمان ثبت نام تافل رو انجام میدهید؟
ثبت نام تافل یکی از راحت ترین کارهایی هست که تو کل زندگیتون انجام میدید ولی این طبیعی هست که اولش خیلی وارد نباشید تو این کار. نگران نباشید تیم آموزشی ما به جای اینکه ماهی بده دستتون، ماهی گیری یادتون میده و با راهنمایی ما به راحتی میتونید ثبت نامتون رو انجام بدید. برای اطلاعات بیشتر با موسسه تماس حاصل بفرمایید.
چه سنتری برای آزمون اصلی بهتر هست؟
تمامی سنتر های موجود برای تافل باید یک سری معیارها و استاندارد های اصلی و لازم رو داشته باشند تا بتوانند در لیست مراکز برگزاری آزمون تافل ETS قرار بگیرند. لذا، سنتر بد و غیر استاندارد وجود ندارد. اگر اتفاقی سنتری اصول  و مقررات را انجام ندهد و خطایی مرتکب بشود  ETS با توجه به قواعد و قوانین خود آن مرکز را برای از لیست سنتر های معتبر خود حذف میکند. پس خیالتان از بابت این موارد راحت باشد. ولی خیلی از عوامل وجود دارند که میتوانند بر انتخاب شما اثر گذار باشند. از جمله: محل زندگی شما، منطقه ی شما، شهر شما و ... . عوامل فردی و شخصی حتی سلیقه ی شما میتواند در انتخاب این سنتر ها موثر باشد.

 چه سنتری رو پیشنهاد میدهید برای آزمون آزمایشی؟
پیشنهاد ما به شما سنتر اندیشه ی معین هست که شعبه ی مشهد آن هر دو آزمون (هم آزمایشی و هم اصلی) و در تهران آزمون آزمایشی برگزار میکند. شما میتوانید برای دریافت تخفیف ویژه با موسسه در ارتباط باشید و هماهنگی های لازم را انجام دهید.

آیا بدون مدرک زبان میتوانیم پذیرش بگیریم؟
جواب کلی این سوال این است که گاهی و در شرایط خاصی مشروط به قوانین خاصی ممکن است بشود بدون مدرک رسمی زبان پذیرش گرفت. جالب این است که در موارد بسیاری مشاهده شده که استاد با این موضوع کار خاصی ندارد. اما مهم این است که
ادمیشن دانشگاه شما را بپذیرد و نه استاد. حتی اگر ادمیشن هم به شما پذیرشی بدهد به صورت مشروط و کاندیشنال بوده و باید مدرک را با تاخیر و در هر صورت ارائه کنید. اگر شما این راه را ادامه بدهید، در اواسط راه به مشکل میخورید و ادامه راه برایتان غیر ممکن خواهد شد. پس بهتر است از همان اول دست پر و با مدرک پذیرش بگیرید. چون در نهایت، هدف ما موفقیت در مسیر اپلای،پذیرش از یک دانشگاه مناسب و گرفتن فاند کامل است.

 میخوام اپلای کنم. نمره ی خوب میخوام. چه کار کنم؟
قبل از توضیح لازم به ذکر است که معیار خوب بودن نمره با توجه به کشور، دانشگاه و حتی از همه مهم تر، رشته ی شما متفاوت است. حالا شاید این سوال پیش بیاید که معیار رو از کجا پیدا کنیم؟ خوب، به طور مختصر، برای این کار اول ببینید میخواهید به کدام کشور و کدام دانشگاه بروید. سپس درباره ی آن تحقیق کنید و ببینید حداقل نمره ی مد نظرشان در رشته ی شما چند است. برای دسترسی میتوانید به بخش language requirement دانشکده مورد نظر رفته و نمره مورد نظر دانشگاه را برای رشته خود پیدا کنید. حالا معیار نمره برای شما مشخص میشود و میتوانید برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید، درس بخوانید و اگر نیاز بود در انتها از افراد متخصص کمک بگیرید.
از کجا بفهمم چند ترم نیاز دارم تا بتوانم تافل امتحان بدهم یا اصلا چقدر کار دارم؟
برای درک این موضوع نیاز هست که شما تعیین سطح کامل بشوید. یعنی با ارزیابی، نقاط قوت و ضعفتان مشخص میشود و میتوانید به آن واقف شوید و سپس برای برجسته کردن نقاط قوت و پوشاندن و به حداقل رساندن نقاط ضعفتان تلاش و اقدام کنید. در کنار این موضوع الزاماتی که دانشگاهتان مد نظر دارد، زمان باقی مانده ی شما و اینکه چند ساعت در روز و هفته میتوانید مطالعه کنید این موضوع را کاملا روشن مینماید. یعنی ممکن است کسی 1 سال زمان داشته باشد یا حتی 2 سال و حال سطح متوسطی هم داشته باشد. برای این فرد نیازی به برنامه ریزی فشرده وجود ندارد و میتواند با بهبود سطح خود کم کم مسیر را به نحو احسن طی کند. اما شما فرض کنید زبانتان متوسط و اصلا از فوت و فن تافل چیزی نمیدانید و 6 ماه فرصت دارید. خوب خیلی واضح است که شما یک برنامه فشرده نیاز دارید و باید فشرده درس بخوانید تا به اهداف خود برسید و مشخصا باید زمان بیشتری را هم نسبت به بقیه در نظر بگیرید. پس عوامل گفته شده را جدی بگیرید.
 
هزینه ی آزمون تافل چقدر است؟
در سال 2021 هزینه ی آزمون تافل به شرح زیر است:

ایران245$
دبی۲۵۵$
باکو۱۹۵$
ترکیه۱۸۵$

راستی باید به هزینه های دیگر هم فکر کنید حتما. هزینه هایی مثل: کنسل کردن آزمون تافل، جا به جایی تاریخ آزمون و ... .


هزینه ی کنسل کردن چقدر است؟
خوب هزینه ی کنسل کردن 50% هزینه ی پرداختی شماست. شما حتما باید 4 روز قبل از روز اصلی آزمون این کار را انجام دهید. مثلا آزمون شما 4 شنبخ است، شما تا شنبه فرصت کنسلی دارید. مبلغی که به شما بازگردانده میشود به دلار آمریکاست و حدود 8 هفته زمان میبرد.

هزینه ی جا به جایی تاریخ امتحان چقدر است؟
برای جا به جایی هم شما باید تا حداکثر 4 روز قبل اقدام کنید و مبلغ 60$ پرداخت کنید.

آیلتس ارزان تر است یا تافل؟
حدود قیمت ها یکی است ولی آزمون تافل کمی نسبت به آیلتس ارزان تر است. حدود 15$.
 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش